Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

QNAP NAS TDS-16489U-SE1-R2

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 59 120,72 zł 59120.72
Cena netto: 48 065,63 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Serwer nowej generacji TDS-16489U R2 łączy w jednym systemie funkcje serwera aplikacji i pamięci masowej, umożliwiając przy tym wybór jednego z dwóch systemów operacyjnych: systemu klasy korporacyjnej QES zapewniającego wydajną i niezawodną obsługę pamięci masowej w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym lub bogato wyposażonego systemu QTS do obsługi pamięci masowej i różnorodnych serwerów aplikacji. Elastyczny model TDS-16489U R2 z podwójnym procesorem i obsługą dwóch systemów operacyjnych sprawdza się idealnie w różnorodnych zastosowaniach, w tym jako serwer plików, wirtualizacji lub obsługi pulpitów wirtualnych, jako średniej wielkości centrum danych, do strumieniowego przesyłania wideo, do przechowywania nagrań monitoringu czy też jako wydajne rozwiązanie do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych.

Zwielokrotniona moc obliczeniowa z dwoma procesorami Intel® Xeon® E5

Stworzony z myślą o obsłudze aplikacji intensywnie korzystających z danych model TDS-16489U R2 wyposażono w dwa procesory wielordzeniowe Intel® Xeon® E5-2600 v4 z możliwością zainstalowania do 1 TB czterokanałowej pamięć RAM DDR4 2133 MHz RDIMM/LRDIMM (Long-DIMM x16), co w połączeniu z obsługą dysków SAS 12 Gb/s pozwala zapewnić wysoką wydajność transmisji danych i pracy aplikacji. Niezrównana wydajność modelu TDS-16489U R2 pozwala sprawnie obsługiwać zarówno obliczeniowo wymagające zadania, jak i codzienne potrzeby nowoczesnych aplikacji, takich jak środowiska wirtualizacji, monitoringu i strumieniowego przesyłania multimediów. Z kolei dla przedsiębiorstw otwiera to drogę do skuteczniejszego analizowania ogromnych zbiorów danych, a tym samym skuteczniejszego wykorzystywania okazji biznesowych.

Wszechstronny serwer NAS z obsługą dwóch systemów operacyjnych

Podczas wdrażania serwera TDS-16489U R2 można wybrać jeden z dwóch systemów operacyjnych, co pozwala przedsiębiorstwom stosować system operacyjny najlepiej dopasowany do potrzeb biznesowych na danym etapie rozwoju.

 

System QES obsługuje deduplikację i kompresję dla maksymalnej wydajności pamięci masowej obsługującej infrastrukturę VDI

Stosowana w systemie QES deduplikacja danych na poziomie bloków pozwala oszczędzać miejsce dotychczas zajmowane przez zduplikowane dane, a zintegrowana kompresja danych ograniczać rozmiary plików. W połączeniu z dyskami SSD obie funkcje ułatwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej i pozwalają ograniczać koszty pamięci masowej, szczególnie w przypadku wdrożeń opartych wyłącznie na pamięciach flash. W środowiskach VDI, gdzie obrazy systemów operacyjnych i aplikacji używane przez pulpity wirtualne nierzadko zawierają nawet 90% zduplikowanych danych, deduplikacja pulpitów wirtualnych bardzo usprawnia ich buforowanie w celu zapewnienia optymalnej wydajności udostępniania.

Niemal nieograniczona liczba migawek w połączeniu z funkcją SnapSync bardzo usprawnia obsługę zdalnych kopii zapasowych w systemie QES

System QES obsługuje maksymalnie 65 535 migawek jednostek LUN iSCSI i folderów udostępnionych — gdyby przez całą dobę tworzyć co godzinę jedną migawkę, można by przechowywać migawki nawet z siedmiu lat bez konieczności ich usuwania. Funkcja SnapSync z synchronizacją na poziomie bloków bardzo ułatwia replikację migawek na serwery zdalne. W razie awarii ośrodka podstawowego wydajny mechanizm SnapSync pozwala szybko przywrócić sprawność usług niezbędnych dla działalności przedsiębiorstwa.

Idealna sieciowa pamięć masowa do kopii zapasowych danych z serwera Enterprise ZFS NAS

Gdy używany jest system operacyjny QES, model TDS-16489U R2 stanowi idealną pamięć masową dla kopii zapasowych danych serwera Enterprise ZFS NAS przesyłanych przy użyciu funkcji SnapSync. Jeśli serwer Enterprise ZFS NAS nieoczekiwanie ulegnie awarii, serwer TDS-16489U R2 może natychmiast lokalnie odtworzyć wszystkie dane z kopii zapasowych i przejąć jego operacje i usługi przy minimalizacji czasu odtwarzania (RTO) i okresu utraty zmian w danych (RPO). Pozwala to uniknąć przestojów niezbędnych przy przywracaniu danych ze zdalnego serwera NAS/rsync z systemem QTS na naprawiony serwer Enterprise ZFS NAS.

System QES jest gotów na architekturę OpenStack, co pozwala uruchamiać korporacyjne usługi chmurowe od razu po instalacji

System QES obsługuje usługi udostępniania plików OpenStack® Cinder i Manila. Dzięki zastosowaniu sterownika QNAP do usługi Cinder serwer TDS-16489U R2 może udostępniać maszynom wirtualnym blokową pamięć masową. Umożliwia to szybsze wdrażanie maszyn wirtualnych i usprawnia dostęp do ich obrazów za pośrednictwem interfejsu iSCSI, a także ułatwia integrację z komercyjnymi platformami przestrzeni w chmurze.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl