Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

QNAP NAS QGD-1600P-8G

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 3 649,69 zł 3649.69
Cena netto: 2 967,23 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Urządzenie QGD-1600P QNAP to pierwszy na świecie przełącznik zarządzany przez PoE, który obsługuje maszyny wirtualne (VM). Urządzenie wyposażone jest w 4-portowy przełącznik 60 W i 12-portowy przełącznik 30 W Gigabit PoE (z dwoma portami combo PoE/SFP), umożliwiające elastyczne wdrażanie środowiska sieciowego. Dzięki konstrukcji z dwoma procesorami urządzenie QGD-1600P oferuje zarówno funkcje zarządzania Layer 2 dla maszyny wirtualnej, jak i aplikacje QTS. Urządzenie QGD-1600P jest także oparte na architekturze SDN (ang. Software-Defined Networking), co zapewnia mu funkcję serwera NAS, NVR, routera, zapory sieciowej i kontrolera AP na potrzeby monitoringu IP, zabezpieczania sieci, rozbudowy pamięci masowej i zastosowań w zakresie zarządzania bezprzewodową siecią LAN. Seria Guardian oferuje więc małym i średnim przedsiębiorstwom zoptymalizowane kosztowo i centralnie zarządzane rozwiązanie do wdrażania sieci LAN.

Urządzenie QGD-1600P QNAP

QGD-1600P to hybrydowy przełącznik PoE/NAS, który zapewnia funkcję NVR, routera i kontrolera AP, i jest dostarczany z fabrycznie instalowanymi różnymi programami, aby zaspokoić wszystkie wymogi sieci małych i średnich przedsiębiorstw. Przełącznik PoE może pomóc Twojej firmie przeprowadzić transformację cyfrową, zapewniając najnowocześniejsze, inteligentne urządzenia.

Obsługa wysokiej mocy PoE – do 60 W

Urządzenie QGD-1600P jest zgodne z najnowszymi normami IEEE 802.3bt PoE++ i IEEE 802.3at PoE+, i zapewnia 4-portowy przełącznik 60 W i 12-portowy przełącznik 30 W Gigabit PoE. Urządzenie QGD-1600P może zapewnić zasilanie o łącznej mocy 370 W, spełniając wymogi wielu urządzeń o wysokim pobierze mocy (PD), np. kamer IP, bezprzewodowych AP, telefonów IP, lamp LED i podpisów cyfrowych.

Inteligentne funkcje PoE do wydajnego i scentralizowanego zarządzania PD

Urządzenie QGD-1600P obsługuje inteligentne funkcje zarządzania PoE, w tym planowanie harmonogramu, ustalanie priorytetów w zakresie zasilania oraz włączanie i wyłączanie zasilania. Można uzyskać informacje w czasie rzeczywistym o stanie sieci i zużyciu zasilania w urządzeniach PD, i jednocześnie skonfigurować urządzenia PD w celu promocji energooszczędnej sieci PoE.

Wszechstronne funkcje zarządzania Layer 2

Urządzenie QGD-1600P zapewnia wszechstronne funkcje zarządzania Layer 2, np. VLAN, LACP i LLDP, umożliwiając wydajną kontrolę sieci poprzez grupowanie IP i zarządzanie przepustowością. QGD-1600P zapewnia także zaawansowane funkcje zabezpieczeń, w tym IGMP Snooping, statyczny MAC, QoS i Wake-on-LAN, przydatne dla prostych środowisk sieciowych i łatwego wdrażania.

Pierwszy przełącznik PoE z obsługą maszyny wirtualnej

Urządzenie QGD-1600P to pierwszy na świecie przełącznik PoE z systemem operacyjnym QTS wbudowanym na potrzeby maszyny wirtualnej, Container i innych aplikacji w chmurze, umożliwiający wdrożenie wszechstronnych rozwiązań sieciowych i rozwiązań pamięci masowej. Oprócz QVR Pro, VJBOD i innych zróżnicowanych zastosowań w zakresie pamięci masowej, QTS App Center obsługuje także maszyny wirtualne w celu instalacji wielu programów typu open-source, w tym MikroTik® RouterOS, OpenWrt, pfSense® i Ubiquiti® UniFi®. Urządzenie QGD-1600P, zintegrowane z usługami chmur publicznych, spełnia wymogi różnych zastosowań w zakresie monitoringu IP, rozbudowy pamięci masowej, bezpieczeństwa sieci i zarządzania bezprzewodową siecią LAN. Konstrukcja z dwoma procesorami urządzenia QGD-1600P umożliwia obsługę interfejsów do zarządzania siecią, niezależnie w systemie QSS (QNAP Switch System) i QTS. Urządzenie QGD-1600P zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs, QuNetSwitch, ułatwiając małym i średnim przedsiębiorstwom łatwe wdrożenie elastycznej i bezpiecznej infrastruktury IT.
Systemy QTS i QSS mogą działać niezależnie bez zakłóceń, zapewniając nieprzerwaną pracę. Na przykład: ponowne uruchomienie systemu QTS nie spowoduje zakłóceń zasilania PoE systemu QSS; a ponowne uruchomienie systemu QSS nie spowoduje przerwania działania maszyn wirtualnych w systemie QTS.

Urządzenie QGD-1600P i QVR Pro
to kompleksowy system monitoringu IP

QGD-1600P współdziała bezproblemowo z QVR Pro, nową usługą oprogramowania do monitoringu QNAP, umożliwiając uzyskanie najbardziej oszczędnego, kompleksowego systemu monitoringu IP. Dzięki zintegrowaniu PoE, NVR i funkcji pamięci masowej, urządzenie QGD-1600P znacznie upraszcza infrastrukturę sieci monitoringu, jednocześnie zaspokajając wymogi wdrożenia monitoringu, centralnego zarządzania, nagrywania wideo i zliczania. Urządzenie QGD-1600P zapewnia 4-portowy przełącznik 60 W i 12-portowy przełącznik 30 W Gigabit PoE dla kamer o wysokim poborze energii różnych firm, z normą ONVIF. Za pośrednictwem pakietu monitoringu QVR Pro administratorzy IT mogą łatwo zarządzać kamerami, nagrywać i odtwarzać filmy wideo, wykonywać zadania przywracania danych w razie awarii oraz monitorować aplikacje mobilne. Urządzenie QGD-1600P jest wyposażone w wyjście HDMI w celu podłączania monitora zewnętrznego na potrzeby monitoringu wideo w czasie rzeczywistym.

QGD-1600P + VJBOD: Rozwiązanie pamięci masowej o dużych możliwościach rozbudowy

QGD-1600P obsługuje do dwóch dysków SATA i inne akcesoria do rozszerzania pamięci masowej ze wspomaganiem sprzętowym, np. karty rozszerzeń PCIe, USB, SAS oraz obudowę do rozbudowy RAID (TR-004U), zapewniając niezawodne działanie. Ponadto, za pośrednictwem QNAP VJBOD, można zwiększyć obszar pamięci masowej urządzenia QGD-1600P. VJBOD umożliwia niezwłoczne przydzielenie przestrzeni pamięci masowej ze zdalnego serwera QNAP NAS, jak jednostki iSCSI LUN, i utworzenie pul pamięci masowej, wykonywanie migawek, tworzenie klonów z migawek lub indeksowanie plików multimedialnych w bibliotece multimedialnej w urządzeniu QGD-1600P. Możliwość rozszerzenia jednostek fizycznych i grupy VJBOD pozwala osiągnąć najwyższy możliwy wskaźnik wykorzystania pamięci masowej oraz spełnić potrzeby związane z magazynowaniem i tworzeniem kopii zapasowych ogromnych ilości danych.

QGD-1600P: Popraw bezpieczeństwo przy użyciu zintegrowanego, wirtualnego routera i wirtualnej zapory sieciowej

Urządzenie QGD-1600P można łatwo zmienić w bezpieczny router z zaporą sieciową przy użyciu wirtualnego routera i oprogramowania wirtualnej zapory sieciowej, instalując system MikroTik RouterOS i OpenWrt. Można elastycznie konfigurować funkcje routingu Layer 3 i tworzyć tunele VPN, jeden przy drugim, pomiędzy głównym biurem a oddziałami, zabezpieczając jednocześnie transmisje danych w sieci przedsiębiorstwa. Oprogramowanie wirtualnej zapory sieciowej pfSense pomaga przedsiębiorstwom oddzielać lub chronić sieci lokalne i stosować wiele zasad bezpieczeństwa.

Urządzenie QGD-1600P tworzy bezprzewodowy kontroler AP za pośrednictwem UniFi® AP

Urządzenie QGD-1600P zapewnia 4-portowy przełącznik 60 W i 12-portowy przełącznik 30 W Gigabit PoE na potrzeby różnych typów bezprzewodowych punktów dostępu PoE o wysokim zasilaniu. Dzięki wdrożeniu technologii PoE i maszyny wirtualnej w celu obsługi bezprzewodowych punktów dostępu PoE i oprogramowania UniFi do zarządzania bezprzewodową siecią LAN Ubiquiti, urządzenie QGD-1600P staje się opartym na oprogramowaniu kontrolerem bezprzewodowego punktu dostępu ze wspomaganiem sprzętowym. QGD-1600P nie tylko umożliwia transmisję danych i zarządzanie PoE przez bezprzewodowe punkty dostępu, ale także centralne zarządzanie za pośrednictwem urządzeń sieci przewodowej i bezprzewodowej w biurach, hotelach, sklepach detalicznych lub innych, małych i średnich sieci, znacznie zwiększając wydajność zarządzania siecią i redukując koszty.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl