Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

QNAP NAS ES1686dc-2142IT-96G

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 84 921,20 zł 84921.20
Cena netto: 69 041,63 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Serwer ES1686dc Enterprise ZFS NAS zapewnia wysoką dostępność klasy korporacyjnej dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Xeon® D, dwóch aktywnych kontrolerów, do 512 GB pamięci DDR4 z ECC, interfejsu SAS 12Gb/s i systemu plików ZFS z obsługą zarządzania woluminami logicznymi. Model ES1686dc pracuje w najnowszym systemie operacyjnym QES 2.1.0, który obsługuje niemal nieograniczoną liczbę migawek, synchronizację SnapSync, deduplikację danych na poziomie bloków i bieżącą kompresję danych. Serwer ES1686dc wspomaga przedsiębiorstwa w dotrzymywaniu wymaganych poziomów usług pod względem wydajności i dostępności. Sprawdza się on idealnie w różnorodnych zastosowaniach, w tym jako serwer plików o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy, serwer wirtualizacji, serwer pulpitów wirtualnych, średniej wielkości centrum danych, serwer strumieniowego przesyłania wideo, platforma przechowywania nagrań monitoringu lub wydajne rozwiązanie tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych.
 

Wysoka dostępność w konfiguracji aktywny-aktywny i optymalna wydajność pamięci masowej

W systemie pamięci masowej o architekturze aktywny-aktywny oba kontrolery mogą wbyś wykorzystywane do świadczenia usług serwera, w odróżnieniu od systemów o architekturze aktywny-zapasowy z pojedynczym kontrolerem. W architekturze aktywny-aktywny nie występuje problem bezczynności zasobów obliczeniowych. Dla pełnego wykorzystania atutów zastosowanej w modelu ES1686dc architektury kontrolerów aktywny-aktywny zaleca się tworzenie wielu pul magazynu i przypisywanie ich obu kontrolerom. Umożliwi to równoległą pracę obu kontrolerów, zwiększając skuteczność równoważenia obciążenia.


 • System z pojedynczymi kontrolerami w konfiguracji aktywny-zapasowy

  Używanie dwóch systemów w konfiguracji wysokiej dostępności nie tylko wymaga podwójnych wydatków, ale również powoduje nierównomierne rozłożenie obciążenia, gdyż przetwarzanie danych odbywa się tylko na systemie aktywnym. Przerwa w zasilaniu grozi utratą danych, a skuteczność architektury wysokiej dostępności jest uzależniona od sprawności sieci.


 • System z dwoma kontrolerami w konfiguracji aktywny-aktywny

  Oba kontrolery serwera ES1686dc mogą obsługiwać ruch sieciowy i korzystają z dwuścieżkowego interfejsu SAS, a funkcja Copy-To-Flash chroni przed utratą danych w razie awarii zasilania. Pozwala to nie tylko bardziej efektywnie używać zasobów obliczeniowych, ale również zapewnić wysoką dostępność i wydajność usług pamięci masowej korzystających między innymi z protokołów SMB, NFS i iSCSI.

Podwójny kontroler z procesorami Intel® Xeon® D zapewnia wysoką dostępność i odporność na awarie

Wyposażony w dwa procesory Intel® Xeon® D model ES1686dc mieści dwa kontrolery w architekturze aktywny-aktywny, co zwiększa sprawność przełączania awaryjnego — w razie awarii jednego kontrolera drugi może szybko przejąć jego zadania. Serwer zawiera również nadmiarowe zasilacze i wentylatory z możliwością wymiany podczas pracy, aby dodatkowo zwiększać dostępność i minimalizować przestoje w przedsiębiorstwach. Serwer ES1686dc łączy się z modułem rozszerzającym JBOD (EJ1600 v2) przez dwie niezależne ścieżki mini-SAS, co umożliwia nieprzerwane działanie nawet w przypadku odłączenia kabla JBOD. Zaprojektowany z myślą o nadmiarowości model ES1686dc stanowi wzór niezawodnej pamięci masowej dla przedsiębiorstw, zapewniającej maksymalną produktywność i nieprzerwaną obsługę zadań o znaczeniu krytycznym.

Wielopoziomowa pamięć podręczna odczytu i zapisu

Serwer ES1686dc obsługuje równolegle główną pamięć podręczną odczytu (L1 ARC), pomocniczą pamięć podręczną SSD odczytu (L2 ARC) oraz pamięć podręczną zapisu (ZFS Intent Log), co pozwala sprostać wymaganiom wydajnościowym różnorodnych aplikacji korporacyjnych.

 • Do 512 GB pamięci operacyjnej

  Każdy kontroler ma osiem gniazd RDIMM, co umożliwia zainstalowanie maksymalnie 512 GB pamięci operacyjnej.

  Uwaga: 8 GB pamięci operacyjnej jest rezerwowane dla potrzeb pamięci podręcznej zapisu.

 • Pamięć podręczna NVRAM zmniejsza ryzyko utraty danych z pamięci podręcznej zapisu

  W razie nieoczekiwanej awarii zasilania funkcja Copy To Flash (C2F) pozwala zapisać dane z chronionej zasilaniem akumulatorowym pamięci podręcznej DRAM na dysk SSD M.2, aby zapobiec ich utracie.

  Uwaga: Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych w pamięci podręcznej zapisu zaleca się coroczną wymianę akumulatora podtrzymującego. Moduł BBU objęty jest roczną gwarancją producenta.

Możliwość zainstalowania szybkich kart sieciowych PCIe 40GbE

Model ES1686dc wyposażono w dwa gniazda PCIe Gen3 x8 podłączone do procesora, umożliwiające instalację szybkich kart sieciowych 10GbE/40GbE w celu zwiększenia wydajności wirtualizacji, strumieniowych transmisji multimedialnych i innych aplikacji wymagających dużej przepustowości. Zainstalowanie kart sieciowych Mellanox® Smart NIC pozwala zwiększyć wydajność wirtualizacji w środowiskach VMware® poprzez dodanie obsługi protokołu iSER. Z kolei zainstalowanie karty rozszerzeń SAS (SAS-12G2E) umożliwia podłączenie maksymalnie siedmiu 16-wnękowych modułów rozszerzających EJ1600 v2, a tym samym płynną rozbudowę pojemności pamięci masowej nawet do ponad 1 PB przy utrzymaniu wyjątkowej wydajności sięgającej 48 Gb/s na każde połączenie hosta.

Większa elastyczność z adapterem 6 Gb/s SAS na SATA

Choć dyski SSD SATA 6 Gb/s stanowią ekonomiczny sposób na zwiększanie wydajności systemów, mają one tylko jeden port, przez co nie można ich używać w środowiskach z podwójnym kontrolerem. Zaprojektowane specjalnie do serwera NAS QNAP Enterprise ZFS adaptery QDA-SA i QDA-SA2 umożliwiają instalowanie dysku SATA 6 Gb/s we wnęce dysku SAS 3,5 cala, co pozwala zwiększać pojemność z wykorzystaniem ekonomicznych dysków SATA. Zainstalowanie dysku SATA z adapterem QDA-SA/QDA-SA2 w serwerze ES1686dc z podwójnym kontrolerem pozwala korzystać ze wszystkich zalet dwuportowych dysków SAS w środowiskach pamięci masowej o wysokiej dostępności.

QES 2.1.0: system plików ZFS i optymalna wydajność konfiguracji all-flash

Serwer ES1686dc pracuje w systemie operacyjnym QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.0, który oparto na prostym i wydajnym jądrze FreeBSD w połączeniu z systemem plików ZFS, uznanym na podstawie wieloletnich doświadczeń za najlepsze rozwiązanie do środowisk klasy korporacyjnej. System QES 2.1.0 zapewnia niezawodną ochronę danych, sprawne odtwarzanie i inne funkcje klasy korporacyjnej, a dzięki optymalizacji pracy konfiguracji all-flash pozwala uzyskiwać najwyższą wydajność macierzy dysków flash dla maksymalnej sprawności krytycznych usług i płynności działania środowisk VDI. Dostępne w systemie QES 2.1.0 funkcje jakości usług (QoS) pomagają w utrzymywaniu przewidywalnej wydajności pamięci masowej w środowiskach obsługujących wiele aplikacji. W systemie QES zastosowano interfejs użytkownika sprawdzony w intuicyjnym systemie operacyjnym QTS, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą go szybko opanować i wdrażać w swoich środowiskach informatycznych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl